با خرید پستی ایران مارکت سنتر، سفارش خود را درب منزل دریافت کرده، مبلغ آن را به مامور پست بپردازید.
 
سبد خرید خالی می باشد.


کتاب کیمیای سعادت

کتاب کیمیای سعادت

دسته کتاب و مجله زیردسته ادبیات

کتاب کیمیای سعادت
نویسنده / مترجم : امام محمد غزالی به سعی و اهتمام پروین قائمی
شابک : 2-59-5981-964-978
ناشر :پیمان
توضیحات :
حجه الاسلام ابوحامد محمد بن محمد غزالی طوسی در سال 450 هجری در طابران طوس به دنیا آمد. پدرش مردی متعبد بود و پیشه بافندگی داشت و لقب غزالی نیز از همین پیشه پدر اوست .امام محمد غزالی نزد بزرگانی همچون امام الحرمین ابوالمعانی جوینی و متکلم بزرگ شافعی به تحصیل پرداخت. وی از سال 484 در بغداد به تدریس و تذکر و وعظ و مناظره اشتغال داشت و در همین مدت سرگرم مطالعه در کتب فلسفه خاصه بوعلی سینا نیز بود . از مهمترین آثار وی که به زبان پارسی نگاشته شده اند می توان به مکاتیب پارسی ، کیمیای سعادت و نصیحه الملوک اشاره کرد .
مهمترین اثر غزالی کتاب کیمیای سعادت است که خلاصه ای از احیاء العلوم است و غزالی این کتاب را به چهار عنوان نگاشت و بر چهار رکن نهاد . چهار عنوان او شناخت نفس ، شناخت حق تعالی ، شناخت دنیا ، شناخت آخرت ، و چهار رکن آن عبادت ، معاملات ، بریدن عقبات راه دین و منجیات است .
غزالی می خواهد به وسیله کیمیای سعادت ، انسان ها را از صفات ناقص پاک کند و به صفات کمال بیاراید تا او از همه چیز گسسته شود و خود را به تمامی به خدای بسپارد و در او محو گردد و نهایتا به همان سعادتی که غایت صوفیان است برسد . اگر چه این کتاب ظاهرا کتابی اخلاقی و مبتنی بر دین است ، غزالی در آن در حقیقت نظر خانقاهیان را دنبال کرده و اندیشه خود را ، آنگونه که پس از تحول روحی دریافته بود ، به کار برده است .
کتاب حاضر در 960 صفحه و به سعی و اهتمام پروین قائمی توسط نشر پیمان به چاپ رسیده است .

فروشنده: انتشارات تلاش

قیمت: 39,500 تومان

درصد :5

روش خرید: برای خرید کتاب کیمیای سعادت، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


خرید کتاب کیمیای سعادت


برای دیدن سایر محصولات این فروشنده اینجا کلیک کنید.

پیشنهاد خرید این محصول به دوستان

محصولات مرتبط
رمان ننه سرما کتاب عقاید یک دلقک رمان نیلوفر کتاب داستانهایی برای پدران ، فرزندان و نوه ها - پائولو کوئلیو
رمان ننه سرما کتاب عقاید یک دلقک رمان نیلوفر کتاب داستانهایی برای پدران ، فرزندان و نوه ها - پائولو کوئلیو
17,300 تومان خرید رمان ننه سرما 18,600 تومان خرید کتاب عقاید یک دلقک 14,600 تومان خرید رمان نیلوفر 8,100 تومان خرید کتاب داستانهایی برای پدران ، فرزندان و نوه ها - پائولو کوئلیو
کتاب منظومه خسرو و شیرین کتاب غرب زدگی – جلال آل احمد رمان کوری متن کامل شاهنامه فردوسی قابدار- نفیس
کتاب منظومه خسرو و شیرین کتاب غرب زدگی – جلال آل احمد رمان کوری متن کامل شاهنامه فردوسی قابدار- نفیس
15,600 تومان خرید کتاب منظومه خسرو و شیرین 9,600 تومان خرید کتاب غرب زدگی – جلال آل احمد 18,600 تومان خرید رمان کوری 60,000 تومان خرید متن کامل شاهنامه فردوسی قابدار- نفیس

توجه: بیش از 1000 فروشنده عضو سیستم ایران مارکت سنتر محصولات خود را در این سایت عرضه میکنند و خریداران میتوانند ضمن مقایسه محصولات در محیطی رقابتی، خریدی بهتر و ارزانتر داشته باشند. فروشندگانی که کیفیت و پشتیبانی محصولات خود را رعایت نکنند، از سایت حذف میشوند. 
Designed And developed By N.E.T E-Commerce group
© 2008 All Rights reserved.